Kantoni Nérondes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nérondes
Canton de Nérondes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Nérondes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249,95 km2
Popullsia 4.748 banorë 1999
Dendësia 19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1821

Kantoni Nérondes (frëngjisht: Canton de Nérondes) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nérondes. Ka sipërfaqe 249.95km2 dhe popullsi 4748 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nérondes aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]