Kantoni Châteaumeillant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteaumeillant
Canton de Châteaumeillant
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Châteaumeillant
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 290,4 km2
Popullsia 5.523 banorë 1999
Dendësia 19,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1809

Kantoni Châteaumeillant (frëngjisht: Canton de Châteaumeillant) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteaumeillant. Ka sipërfaqe 290.4km2 dhe popullsi 5523 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteaumeillant aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]