Kantoni Aubigny-sur-Nère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aubigny-sur-Nère
Canton d'Aubigny-sur-Nère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Vierzon
Kryeqëndra Aubigny-sur-Nère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 227,43 km2
Popullsia 7.100 banorë 1999
Dendësia 31,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1803

Kantoni Aubigny-sur-Nère (frëngjisht: Canton d'Aubigny-sur-Nère) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubigny-sur-Nère. Ka sipërfaqe 227.43km2 dhe popullsi 7100 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aubigny-sur-Nère aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]