Kantoni La Chapelle-d'Angillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Chapelle-d'Angillon
Canton de La Chapelle-d'Angillon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Vierzon
Kryeqëndra La Chapelle-d'Angillon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 338,92 km2
Popullsia 2.617 banorë 1999
Dendësia 7,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1806

Kantoni La Chapelle-d'Angillon (frëngjisht: Canton de La Chapelle-d'Angillon) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chapelle-d'Angillon. Ka sipërfaqe 338.92km2 dhe popullsi 2617 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Chapelle-d'Angillon aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]