Kantoni Le Châtelet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Châtelet
Canton du Châtelet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher (departament)
Arrondissement Arrondissement de Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Le Châtelet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 179,15 km2
Popullsia 2.610 banorë 1999
Dendësia 14,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1811

Kantoni Le Châtelet (frëngjisht: Canton du Châtelet) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Centre-Val-de-LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Châtelet. Ka sipërfaqe 179.15km2 dhe popullsi 2610 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Châtelet aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]