Kantoni Argent-sur-Sauldre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Argent-sur-Sauldre
Canton d'Argent-sur-Sauldre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Vierzon
Kryeqëndra Argent-sur-Sauldre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 298,11 km2
Popullsia 5.228 banorë 1999
Dendësia 17,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1802

Kantoni Argent-sur-Sauldre (frëngjisht: Canton d'Argent-sur-Sauldre) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Argent-sur-Sauldre. Ka sipërfaqe 298.11km2 dhe popullsi 5228 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Argent-sur-Sauldre aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]