Kantoni Lignières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lignières
Canton de Lignières
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Lignières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 262,41 km2
Popullsia 4.287 banorë 1999
Dendësia 16,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1818

Kantoni Lignières (frëngjisht: Canton de Lignières) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lignières. Ka sipërfaqe 262.41km2 dhe popullsi 4287 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lignières aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]