Kantoni Châteauneuf-sur-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteauneuf-sur-Cher
Canton de Châteauneuf-sur-Cher
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Châteauneuf-sur-Cher
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 217,83 km2
Popullsia 4.458 banorë 1999
Dendësia 20,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1810

Kantoni Châteauneuf-sur-Cher (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-sur-Cher) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauneuf-sur-Cher. Ka sipërfaqe 217.83km2 dhe popullsi 4458 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauneuf-sur-Cher aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]