Kantoni Léré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Léré
Canton de Léré
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Léré
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 149,94 km2
Popullsia 6.122 banorë 1999
Dendësia 40,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1816

Kantoni Léré (frëngjisht: Canton de Léré) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Léré. Ka sipërfaqe 149.94km2 dhe popullsi 6122 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Léré aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]