Kantoni Dun-sur-Auron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dun-sur-Auron
Canton de Dun-sur-Auron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Dun-sur-Auron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 260,81 km2
Popullsia 6.399 banorë 1999
Dendësia 24,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1812

Kantoni Dun-sur-Auron (frëngjisht: Canton de Dun-sur-Auron) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dun-sur-Auron. Ka sipërfaqe 260.81km2 dhe popullsi 6399 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dun-sur-Auron aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]