Kantoni Sancoins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sancoins
Canton de Sancoins
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Sancoins
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 269,56 km2
Popullsia 5.744 banorë 1999
Dendësia 21,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1826

Kantoni Sancoins (frëngjisht: Canton de Sancoins) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sancoins. Ka sipërfaqe 269.56km2 dhe popullsi 5744 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sancoins aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]