Kantoni Mehun-sur-Yèvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mehun-sur-Yèvre
Canton de Mehun-sur-Yèvre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Vierzon
Kryeqëndra Mehun-sur-Yèvre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 133,66 km2
Popullsia 11.345 banorë 1999
Dendësia 84,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1820

Kantoni Mehun-sur-Yèvre (frëngjisht: Canton de Mehun-sur-Yèvre) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mehun-sur-Yèvre. Ka sipërfaqe 133.66km2 dhe popullsi 11345 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mehun-sur-Yèvre aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]