Kantoni Vierzon-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vierzon-2
Canton de Vierzon-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Vierzon
Kryeqëndra Vierzon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.146 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1830

Kantoni Vierzon-2 (frëngjisht: Canton de Vierzon-2) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vierzon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20146 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vierzon-2 aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]