Kantoni Bourges-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bourges-1
Canton de Bourges-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Bourges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.076 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1805

Kantoni Bourges-1 (frëngjisht: Canton de Bourges-1) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10076 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Bourges-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]