Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois
Canton de La Guerche-sur-l'Aubois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra La Guerche-sur-l'Aubois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 229,14 km2
Popullsia 8.665 banorë 1999
Dendësia 37,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1814

Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois (frëngjisht: Canton de La Guerche-sur-l'Aubois) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Guerche-sur-l'Aubois. Ka sipërfaqe 229.14km2 dhe popullsi 8665 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]