Kantoni Bourges-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bourges-5
Canton de Bourges-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Bourges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.598 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1834

Kantoni Bourges-5 (frëngjisht: Canton de Bourges-5) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11598 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Bourges-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]