Kantoni Saint-Martin-d'Auxigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Martin-d'Auxigny
Canton de Saint-Martin-d'Auxigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Saint-Martin-d'Auxigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 245,02 km2
Popullsia 12.093 banorë 1999
Dendësia 49,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1823

Kantoni Saint-Martin-d'Auxigny (frëngjisht: Canton de Saint-Martin-d'Auxigny) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Martin-d'Auxigny. Ka sipërfaqe 245.02km2 dhe popullsi 12093 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Martin-d'Auxigny aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]