Kantoni Baugy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baugy
Canton de Baugy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Baugy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 392,7 km2
Popullsia 9.410 banorë 1999
Dendësia 23,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1804

Kantoni Baugy (frëngjisht: Canton de Baugy) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baugy. Ka sipërfaqe 392.7km2 dhe popullsi 9410 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baugy aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]