Kantoni Chârost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chârost
Canton de Chârost
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Chârost
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 304,89 km2
Popullsia 14.168 banorë 1999
Dendësia 46,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1808

Kantoni Chârost (frëngjisht: Canton de Chârost) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chârost. Ka sipërfaqe 304.89km2 dhe popullsi 14168 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chârost aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]