Kantoni Sancerre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sancerre
Canton de Sancerre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Sancerre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 296,78 km2
Popullsia 9.953 banorë 1999
Dendësia 33,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1825

Kantoni Sancerre (frëngjisht: Canton de Sancerre) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sancerre. Ka sipërfaqe 296.78km2 dhe popullsi 9953 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sancerre aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]