Kantoni Bray-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Bray-sur-Seine)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bray-sur-Seine
Canton de Bray-sur-Seine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Provins
Kryeqëndra Bray-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 240,76 km2
Popullsia 11.944 banorë 2007
Dendësia 49,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7701

Kantoni Bray-sur-Seine (frëngjisht: Canton de Bray-sur-Seine) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bray-sur-Seine. Ka sipërfaqe 240.76km2 dhe popullsi 11944 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Bray-sur-Seine aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]