Halsa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Halsa (kthjellim).


Halsa
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Halsa

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Vestlandet
Qarku Møre og Romsdal
Kryeqëndra Liabø
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Ola Rognskog (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 63°6′V 8°28′L / 63.100°V 8.467°L / 63.100; 8.467 (Halsa)Koordinatat: 63°6′V 8°28′L / 63.100°V 8.467°L / 63.100; 8.467 (Halsa)
Sipërfaqja 301 km2
Popullsia 1.714 banorë 2004
Dendësia 5,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Halsabygg
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1866
Vendndodhja
Liabø is located in Norvegjia
Liabø
Liabø
Halsa – harta_foto
www.halsa.kommune.no

Halsa është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 301 km² dhe popullsi 1714 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Halsa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]