Møre og Romsdal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Møre og Romsdal (kthjellim).


Møre og Romsdal
Møre og Romsdal fylke
—  qark  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Vestlandet
Kryeqëndra Molde
Kryekomunari Jon Aasen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°30′V 7°10′L / 62.500°V 7.167°L / 62.500; 7.167 (Møre og Romsdal)Koordinatat: 62°30′V 7°10′L / 62.500°V 7.167°L / 62.500; 7.167 (Møre og Romsdal)
Sipërfaqja 15.113,67 km2
Popullsia 256.133 banorë 2011
Dendësia 16,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi ISO NO-15

Møre og Romsdal – Vendndodhja

www.mrfylke.no

Møre og Romsdal është një qarkrajonin VestlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 15113.67 km² dhe popullsi 256133 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]