Haram

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Haram (kthjellim).


Haram
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Vestlandet
Qarku Møre og Romsdal
Kryeqëndra Brattvåg
Gjuha zyrtare Norvegjisht Nynorsk
Kryekomunari Bjørn Sandnes (H)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°34′V 6°22′L / 62.567°V 6.367°L / 62.567; 6.367 (Haram)Koordinatat: 62°34′V 6°22′L / 62.567°V 6.367°L / 62.567; 6.367 (Haram)
Sipërfaqja 260 km2
Popullsia 8.781 banorë 2004
Dendësia 33,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Haramsøying
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0403
Brattvåg is located in Norvegjia
Brattvåg
Brattvåg
Haram – harta_foto
www.haram.kommune.no

Haram është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 260 km² dhe popullsi 8781 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Haram – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]