Kantoni Étables-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Étables-sur-Mer
Canton d'Étables-sur-Mer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Saint-Brieuc
Kryeqëndra Étables-sur-Mer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.413 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2213

Kantoni Étables-sur-Mer (frëngjisht: Canton d'Étables-sur-Mer) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Étables-sur-Mer. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13413 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Étables-sur-Mer aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Loïc Raoult

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]