Kantoni Maël-Carhaix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Maël-Carhaix
Canton de Maël-Carhaix
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Guingamp
Kryeqëndra Maël-Carhaix
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.359 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2223

Kantoni Maël-Carhaix (frëngjisht: Canton de Maël-Carhaix) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maël-Carhaix. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5359 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maël-Carhaix aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Joël Le Croisier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]