Kantoni Gouarec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gouarec
Canton de Gouarec
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Guingamp
Kryeqëndra Gouarec
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.736 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2215

Kantoni Gouarec (frëngjisht: Canton de Gouarec) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gouarec. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3736 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gouarec aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel André

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]