Kantoni Saint-Brieuc-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Brieuc-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.764

Kantoni Saint-Brieuc-Nord (frëngjisht: Canton de Saint-Brieuc-Nord) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Brieuc-Nord. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14764 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Brieuc-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]