Kantoni La Chèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Chèze
Canton de La Chèze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Saint-Brieuc
Kryeqëndra La Chèze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.380 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2208

Kantoni La Chèze (frëngjisht: Canton de La Chèze) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chèze. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8380 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Chèze aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Daniel Thomas

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]