Kantoni Rostrenen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Rostrenen
Canton de Rostrenen
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Guingamp
Kryeqëndra Rostrenen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.341 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2243

Kantoni Rostrenen (frëngjisht: Canton de Rostrenen) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rostrenen. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9341 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Rostrenen aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Alain Guéguen

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]