Kantoni Jugon-les-Lacs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Jugon-les-Lacs
Canton de Jugon-les-Lacs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Dinan
Kryeqëndra Jugon-les-Lacs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 193,2 km2
Popullsia 7.200 banorë 1999
Dendësia 37,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2217

Kantoni Jugon-les-Lacs (frëngjisht: Canton de Jugon-les-Lacs) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jugon-les-Lacs. Ka sipërfaqe 193.2km2 dhe popullsi 7200 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Jugon-les-Lacs aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Claudy Lebreton

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]