Kantoni Plouaret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Plouaret
Canton de Plouaret
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Lannion
Kryeqëndra Plouaret
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.255 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2236

Kantoni Plouaret (frëngjisht: Canton de Plouaret) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Plouaret. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9255 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Plouaret aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Gérard Quilin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]