Kantoni Pontrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Pontrieux
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.160

Kantoni Pontrieux (frëngjisht: Canton de Pontrieux) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pontrieux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6160 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pontrieux aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Vincent Le Meaux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]