Kantoni Bourbriac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourbriac
Canton de Bourbriac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Guingamp
Kryeqëndra Bourbriac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 4.430 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2203

Kantoni Bourbriac (frëngjisht: Canton de Bourbriac) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourbriac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 4430 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourbriac aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - René Le Lepvrier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]