Kantoni Corlay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Corlay
Canton de Corlay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Saint-Brieuc
Kryeqëndra Corlay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.108 banorë 2006 [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2210

Kantoni Corlay (frëngjisht: Canton de Corlay) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corlay. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3108 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Corlay aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean Le Cam

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ population municipale sans doubles comptes

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]