Kantoni Merdrignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Merdrignac
Canton de Merdrignac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Dinan
Kryeqëndra Merdrignac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249,68 km2
Popullsia 7.375 banorë 1999
Dendësia 29,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2225

Kantoni Merdrignac (frëngjisht: Canton de Merdrignac) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Merdrignac. Ka sipërfaqe 249.68km2 dhe popullsi 7375 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Merdrignac aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Régine Angée

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]