Kantoni Lézardrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lézardrieux
Canton de Lézardrieux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Lannion
Kryeqëndra Lézardrieux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.215 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2221
Kantoni Lézardrieux – harta_foto

Kantoni Lézardrieux (frëngjisht: Canton de Lézardrieux) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lézardrieux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8215 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lézardrieux aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Yves Le Roux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]