Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem
Canton de Saint-Nicolas-du-Pélem
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Guingamp
Kryeqëndra Saint-Nicolas-du-Pélem
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 4.072 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2246

Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem (frëngjisht: Canton de Saint-Nicolas-du-Pélem) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Nicolas-du-Pélem. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 4072 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Connan

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]