Kantoni La Roche-Derrien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Roche-Derrien
Canton de La Roche-Derrien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Lannion
Kryeqëndra La Roche-Derrien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.672 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2242

Kantoni La Roche-Derrien (frëngjisht: Canton de La Roche-Derrien) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Roche-Derrien. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5672 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Roche-Derrien aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Janine Le Béchec

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]