Kantoni Uzel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Uzel
Canton d'Uzel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Saint-Brieuc
Kryeqëndra Uzel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.699 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2248
Kantoni Uzel – harta_foto

Kantoni Uzel (frëngjisht: Canton d'Uzel) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Uzel. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3699 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Uzel aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • - Louis Jouanny

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]