Valeta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kryeqyteti i maltes)
Jump to navigation Jump to search
Valeta
Il-Belt Valletta
Qytet dhe këshill lokal
Valletta skyline.jpg
Nicknames: 
Il-Belt (Qyteti)
Mottoes: 
Città Umilissima
Skeda:Malta
Population
 • Total6.098
Demonym(s)Belti (m), Beltija (f), Beltin (sh)
Websitewww.cityofvalletta.org

Valeta (maltezisht Valletta) është kryeqyteti i Maltës.

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valeta – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale