Lubaveci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Luboveci)
Shko te: navigacion, kërko
Lubavec
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Lubavec is located in Kosova
Lubavec
Lubavec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Drenicë
Lartësia 770 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 48″ Veri

20° 50′ 57″ Lindje

Lubavec është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]