Polaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Polaci i Ri)
Shko te: navigacion, kërko
Polacë
Hasan Prishtina
Fshat
Vendndodhja
Polacë is located in Kosova
Polacë
Polacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 44″ Veri

20° 50′ 5″ Lindje

Polacë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Hasan Prishtina.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]