Shqiptarët në Bullgari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Shqiptarët në Bullgari janë të përqëndruar kryesisht në Sofje dhe Pllovti dhe kapin shifrën e 52 mijë vetëve.


shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]