Dallime mes rishikimeve të "Evropa Qendrore"

Jump to navigation Jump to search
50 bytes added ,  5 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.143.124) dhe riktheu rishikimin 1583691 nga 46.19.225.197: ndryshime te papershtatshme
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.143.124) dhe riktheu rishikimin 1583691 nga 46.19.225.197: ndryshime te papershtatshme)
'''[[Evropa]] e Mesme''' është regjion i Evropës kufijtë e së cilit vështirë definohen. Evropa e Mesme shtrihet ndërmjet asaj Perëndimore, Jugore dhe Evropës lindore.
 
Zakonisht konsiderohet se Evropës së Mesme i takojnë [[Gjermania]], [[Polonia]], [[Çekia]], [[Sllovakia]], [[Zvicra]], [[Austria]], [[Hungaria]], [[Estonia]],[[Lituania]],[[Letonia]],[[Sllovenia]]
== Pozita gjeografike ==
[[Skeda:Time zones of Europe.svg|parapamje|djathtas|300px| Zonat kohore në Evropë]]

Menyja e lëvizjeve