Ndryshimi mes inspektimeve të "Evropa Qendrore"

Jump to navigation Jump to search
v
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.143.124) dhe riktheu rishikimin 1583691 nga 46.19.225.197: ndryshime te papershtatshme)
Zakonisht konsiderohet se Evropës së Mesme i takojnë [[Gjermania]], [[Polonia]], [[Çekia]], [[Sllovakia]], [[Zvicra]], [[Austria]], [[Hungaria]], [[Estonia]],[[Lituania]],[[Letonia]],[[Sllovenia]]
== Pozita gjeografike ==
[[Skeda:Time zones of Europe (Crimea disputed).svgsvg‎|parapamje|djathtas|300px| Zonat kohore në Evropë]]
Ka pozitë shumë të mirë gjeografike sepse është urë lidhëse mes Evropës Perëndimore, Evropes Jugore dhe Evropes Lindore.
 
5

edits

Menyja e navigimit