Udhëheqës të shteteve në vitin 1831

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Udhëheqës të shteteve në vitin 1831 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Amerika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Australia dhe Oqeania[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Azi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Europë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. Ioannis Kapodistrias, Guvernator i Greqisë (1827–1831)
  2. Augustinos Kapodistrias, Guvernator i Greqisë (1831–1832)

Lindje e Mesme dhe Afrikë veriore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]