Udhëheqës të shteteve në vitin 1827

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Udhëheqës të shteteve në vitin 1827 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Amerika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Australia dhe Oqeania[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Azi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Europë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. Andreas Zaimis, Presidenti i Komisionit Qeverisës (1826–1827)
  2. Ioannis Kapodistrias, Guvernator i Greqisë (1827–1831)

Lindje e Mesme dhe Afrikë veriore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]