Udhëheqës të shteteve në vitin 1853

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Udhëheqës të shteteve në vitin 1853 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[redakto | përpunoni burim]

Amerika e Jugut[redakto | përpunoni burim]

Amerika e Veriut[redakto | përpunoni burim]

Mariano Arista, Presidenti i Meksikës (1851–1853)

Australia dhe Oqeania[redakto | përpunoni burim]

Azi[redakto | përpunoni burim]

Europë[redakto | përpunoni burim]

Lindje e Mesme dhe Afrikë veriore[redakto | përpunoni burim]

Referimet[redakto | përpunoni burim]