Udhëheqës të shteteve në vitin 1828

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Udhëheqës të shteteve në vitin 1828 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[redakto | redakto tekstin burimor]

Amerika[redakto | redakto tekstin burimor]

Australia dhe Oqeania[redakto | redakto tekstin burimor]

Azi[redakto | redakto tekstin burimor]

Europë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lindje e Mesme dhe Afrikë veriore[redakto | redakto tekstin burimor]